Swirl

2015 - JKA National Champs

EVENT PLACE PARTICIPANT DOJO
WHITE/YELLOW BELT BOYS/GIRLS UNDER 8 KATA 1ST Alec Lee JKANZ
  2ND Jamie Knight JKA Auckland
  3RD Kayla Knight JKA Auckland
 
WHITE/YELLOW BELT BOYS/GIRLS 9-18 KATA 1ST Danielle Wong JKA Epsom
  2ND Ben Brookes JKA Waimauku
 
WHITE/YELLOW BELT BOYS/GIRLS UNDER 8 KUMITE 1ST Jai Bilish JKA Waimauku
  2ND Alec Lee JKANZ
  3RD Sam Cox JKANZ
 
WHITE/YELLOW BELT BOYS/GIRLS 9-18 KUMITE 1ST Ben Brookes JKA Waimauku
  2ND Danielle Wong JKA Epsom
 
ORANGE BELT BOYS/GIRLS KATA Under 18 1ST Marten Pack Freestyle Martial Arts
  2ND Guy Johnson JKA Matamata
  3RD Dylan Jackson JKA Auckland
 
ORANGE BELT BOYS/GIRLS Kumite Under 18 1ST Marten Pack Freestyle Martial Arts
  2ND Cameron Green JKA Waimauku
  3RD Guy Johnson JKA Matamata
 
GREEN BELT BOYS/GIRLS KATA Under 18 1ST Sophia Webb JKA Epsom
  2ND Jeremy Okada JKA Epsom
  3RD Alan Banasiewics JKA Epsom
 
GREEN BELT BOYS/GIRLS KUMITE Under 18 1ST Sophia Webb JKA Epsom
  2ND Liam Roberts JKA Waimauku
  3RD Jeremy Okada JKA Epsom
 
GREEN WOMEN'S KATA 1ST Sumiko Tanaka JKA Waimauku
  2ND Sheena Priestly JKA Waimauku
       
GREEN WOMEN'S KUMITE 1ST Sheena Priestly JKA Waimauku
  2ND Sumiko Tanaka JKA Waimauku
 
BLUE / PURPLE BELT BOYS/GIRLS KATA Under 18 1ST Barath Raj JKANZ
  2ND Iabella Priestly JKA Waimauku
  3RD Selena Zhang JKA Auckland
 
BLUE / PURPLE BELT BOYS/GIRLS KUMITE Under 18 1ST Roman Parker JKA Devonport
  2ND Barath Raj JKANZ
  3RD Isabella Priestly JKA Waimauku
 
BLUE / PURPLE BELT MENS KATA 1ST Gavin Parsons JKANZ
  2ND John Lockharts JKANZ
  3RD    
 
BLUE / PURPLE BELT MENS KUMITE 1ST Gavin Parsons JKANZ
  2ND John Lockharts JKANZ
 
BROWN BELT GIRLS KATA Under 18 1ST Kya Kerswill JKA Auckland
  2ND Lea Ehlers JKA Devonport
 
BROWN BELT GIRLS KUMITE Under 18 1ST Holly Swann Freestyle Martial Arts
  2ND Kya Kerswill JKA Auckland
  3RD Amber Wichman JKA Devonport
 
BROWN BELT BOYS KATA Under 10 1ST Andrew Banasiewics JKA Epsom
  2ND Hubert Van der Linde JKA Matamata
 
BROWN BELT BOYS KUMITE Under 10 1ST Andrew Banasiewics JKA Epsom
  2ND Hubert Van der Linde JKA Matamata
 
BROWN BELT BOYS KATA Under 18 1ST Moses Kim Freestyle Martial Arts
  2ND Leon Quigley JKA Epsom
  3RD Sean Halstead JKANZ
 
BROWN BELT BOYS KUMITE Under 18 1ST Moses Kim Freestyle Martial Arts
  2ND Sean Halstead JKANZ
  3RD Graeme Gobey JKANZ
 
BROWN BELT WOMEN'S KATA 1ST Toki Sukada JKA Epsom
  2ND Rika Van der Linde JKA Matamata
 
BROWN BELT WOMEN'S KUMITE 1ST Toki Sukada JKA Epsom
  2ND Nina Wichman JKA Devoport
 
BROWN BELT MEN'S KATA 1ST David Ku JKANZ
  2ND Jarrod Cox JKANZ
  3RD Ker Win Ng JKA Epsom
 
BROWN BELT MEN'S KUMITE 1ST Jarrod Cox JKANZ
  2ND David Ku JKANZ
 
BLACK BELT GIRLS/WOMEN'S KATA 1ST Anna Blair JKA Auckland
  2ND Mia Grgicevich JKA Auckland
  3RD Katjana Grgicevich JKA Auckland
 
BLACK BELT GIRLS KUMITE 1ST Katjana Grgicevich JKA Auckland
  2ND Mia Grgicevich JKA Auckland
 
BLACK BELT WOMEN'S KUMITE 1ST Anna Blair JKA Auckland
  2ND Hayley Parker JKANZ
 
BLACK BELT KATA BOYS Under 18 1ST Moayad Pack Freestyle Martial Arts
  2ND Ken Hanyu JKA Matamata
  3RD Meron Pack Freestyle Martial Arts
  4TH Jesse Parker JKANZ
 
BLACK BELT BOYS KUMITE Under 18 1ST Ken Hanyu JKA Matamata
  2ND Meron Pack Freestyle Martial Arts
  3RD Moayad Pack Freestyle Martial Arts
  4TH Jesse Parker JKANZ
 
BLACK BELT MEN'S KATA 1ST Takuma Kobayashi JKANZ
  2ND David Thompson JKANZ
  3RD Graeme Underwood JKANZ
  4TH Kaushal Patel JKA Epsom
 
BLACK BELT MEN'S KUMITE 1ST Takuma Kobayashi JKANZ
  2ND Graeme Underwood JKANZ
  3RD David Thompson/ Kaushal Patel JKANZ
  4TH Kaushal Patel JKA Epsom